2Kritikai.lt

Lapinas ir Snapinas kritikuoja

2kritikai

Publikuota 2017-09-25,

Mūsų redakciją pasiekė jaudinanti žinia, kuri turėtų ypač sujaudinti gyvūnų teisių kovotojas. Turime nenuginčijamų įrodymų, kad Rusijos Federacijos pilietis, milijonierius, savo gimtinėje garsus filantropas Achmedas K. (vardas nekeistas, pavardė redakcijai žinoma) nusprendė atnaujinti savo vasarnamio svetainę.

Nebūtų nieko baisaus jei ne faktas, jog Achmedas gaminasi sofą iš lemūrų penių odos. Kadangi milijonierius turi daug draugų, sofa gaminama gana didelė, talpinanti 12 asmenų.

2kritikai paskaičiavo, jog tokiai sofai pagaminti reikalinga apie 157 820 lemūrų. Maždaug tokio dydžio ir yra lemūrų populiacija Žemės planetoje. Taigi jei pono Achmedo planai bus įgyvendinti lemūrai prisidės prie išnykusių rūšių sąrašo.

Lemūras.

Mums lemūrų likimas nėra labai įdomus, tačiau žinodami, kad kovotojos už gyvūnų teises užvers redakciją skundų emailais susisiekėme su ponu Achmedu K.

Achmedas mus užtikrino, kad lemūrus naudoja tikrai optimaliai, nieko neišmesdamas - pasigamino stalą bei kelias taburetes iš presuotų penio kremzlių, kilimą iš supintų džiovintų žarnų. Kailius atidavė skurstantiem Janisiejaus čiukčiams.

Taburetės, stalas ir kilimas gavosi išties gražūs.

Kad gyvūnų kovotojas nepagalvotų, jog tai kažkoks barbarizmas, ponas Achmedas mums atskleidė paslaptį - lemūrų penių apdirbimas yra senovinis čėčėnų liaudies amatas. Panašiai kaip lietuvių liaudies patiekalas vėdarai gaminamas iš žarnų. Šis amatas plačiai paplito Čėčėnijos teritorijoje apie 330 m. prieš Kristų. Istorikai spėja, jog šias žinias čėčėnai perėmė iš Aleksandro Makedoniečio karių, kurie panašiu laikotarpiu vykdė karinę kampaniją netoli Kaukazo kalnų.

Ponas Achmedas yra pateikęs siūlymą UNESCO organizacijai šį amatą įtraukti kaip žmonijos paveldą. Siūlymas turėtų būti svarstomas 2017 m. žiemą.

Senovinis čėčėnų liaudies aparatas skirtas lemūrų penio odos ir kremzlių atskyrimui.

Pokalbio metu supratome, jog Achmedas yra nuoširdus ir kitais besirūpinantis kilniaširdis. Gavome iš jo piniginę paramą.

Ačiū ponui Achmedui už paramą.


Ankstenė kritika:

Du kritikai gavo pagalbos šauksmą iš radikaliai tolerantiškosios kairės atstovų. Su mumis susisiekė...

Skaityti toliau